porcelanowe licówki warszawa

PROFILAKTYKA

Zabiegi profilaktyczne mają na celu zapobiegać powstawaniu próchnicy ale również wykrywać wczesne zmiany próchnicowe, stany chorobowe jamy ustnej. Do zabiegów profilaktycznych zaliczamy:

  • regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, co najmniej raz na 6 m-cy
  • umiejętne szczotkowanie zębów z wykorzystaniem do tego odpowiednich preparatów tj pasty do zebów,szczoteczki, płukanki, nici dentystyczne
  • higienizację jamy ustnej w tym scaling i piaskowanie - oraz bardzo ważną profilaktykę z użyciem fluoru.

Regularne wizyty pozwalają na utrzymanie w dobrej kondycji naszego uzębienie i całej jamy ustnej.

Scaling, to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, głównego winowajcy odpowiadającego za pojawienie się paradontozy (chorób przyzębia) a także przykrego zapachu z ust.


Kamień nazębny tworzy się na skutek działania związków mineralnych obecnych w ślinie i osadza się na zębach w intensywności zależnej od cech osobniczych, diety i higieny jamy ustnej. Zabieg jest bezbolesny a dzięki profesjonalnym, nowoczesnym narzędziom stosowanym w naszym gabinecie czas jego trwania oraz możliwy dyskomfort skrócony jest do minimum.

Piaskowanie usuwa osad i zanieczyszczenia spowodowane nalotem nikotynowym, kawą, herbatą, płytką nazębną oraz powstałe na skutek przyjmowania pokarmów barwiących.

Strumień sprężonego powietrza w połączeniu z dwuwęglanem sodu, oczyszcza powierzchnię zęb, likwidując przebarwienia i naturalnie je wybielając. W profilaktyce chorób przyzębia polerowanie sprężonym powietrzem jest łatwą, szybką i bardzo dokładna metodą usuwania przebarwień i płytki bakteryjnej.

Dwuwęglan sodu (SoBiCa), który jest jednym ze składników proszku, ma działanie antybakteryjne i wybielające Lakiery z zawartością fluoru mogą być stosowane w celach profilaktycznych, jak również jako środek wspomagający leczenie próchnicy w różnym stopniu zaawansowania, leczeniu odwapnień szkliwa lub znoszeniu nadwrażliwości zębów po skalingu.


Lakierowanie powtarza się najczęściej 2 razy w roku lub 4 razy w roku w przypadku osób z dużym ryzykiem rozwoju próchnicy. Zabieg może być wykonany na zębach mlecznych i stałych.